"Światowy dzień mycia rąk"

15 października, 2021

„Światowy dzień mycia rąk” –  inicjatywa ta wyszła od Organizacji Narodów Zjednoczonych w 2008 roku. Akcja ma zachęcać wszystkich ludzi – a zwłaszcza dzieci – do regularnego mycia rąk. Dlatego właśnie w dniu dzisiejszym, nasze przedszkolaki uświadamiały sobie jak ważne jest mycie rączek oraz jakie mogą być konsekwencje, gdy się tego nie ro bi. Przypomniały sobie również jak robić to poprawnie  oraz  kiedy należy to robić przede wszystkim. Rozmawialiśmy o konsekwencjach nie dbania o czyste rączki, oglądaliśmy film edukacyjny, robiliśmy eksperymenty, prace plastyczne oraz ćwiczyliśmy kolejność podczas mycia rąk. Już teraz doskonale wiemy, dlaczego należy dbać o ten nawyk 🙂 Ten dzień był „czystą przyjemnością” 🙂 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJSzkoła Dla Rodziców