Wizja / Misja

• WIZJA PRZEDSZKOLA

Przedszkole zapewnia dzieciom bezpieczeństwo i zaspokaja potrzebę poznawania siebie i świata przez obserwacje,  działanie i dokonywanie wyborów.  Zapewnia dzieciom rozwój na najwyższym dla nich poziomie a od aktywności własnej dziecka prowadzimy do aktywności twórczej i kreatywności w życiu.

• MISJA PRZEDSZKOLA

• Wszystkie dzieci są nasze!
    • Razem z rodzinami naszych wychowanków odkrywać chcemy talenty u dzieci oraz pomagamy im w pokonywaniu trudności nie tylko edukacyjnych.
    • Wspieramy i wspomagamy Rodziców w wychowywaniu i kształceniu Ich dzieci!
    • Wszystkim dzieciom zapewniamy POCZUCIE BEZPIECZEŃSTWA I AKCEPTACJI
    • Nasze dzieci przychodzą do przedszkola chętnie i z radością!
    • Wspieramy nasze dzieci w rozwoju dając im możliwość odkrywania własnych umiejętności, predyspozycji i pasji!
    • Wiedza i umiejętności jakich dziecko nauczy się w przedszkolu zapewnią mu dobry fundament sukcesów w szkole i w życiu!
    • Współdziałamy z rodzicami/opiekunami dzieci na rzecz naszych dzieci i przedszkola.
    • Razem świadomie i odpowiedzialnie przygotowujemy dzieci do życia w środowisku społecznym i przyrodniczym, uczymy je szacunku dla siebie, innych i pracy człowieka!
    • Nasi wychowankowie znają i szanują swoje miasto i Ojczyznę oraz symbole narodowe!
    • Śledzimy losy naszych absolwentów a ich sukcesy inspirują naszych wychowanków do odkrywania własnych uzdolnień i zainteresowań.
  • KONCEPCJA FUNKCJONOWANIA I ROZWOJU PRZEDSZKOLA NA LATA 2016-2021

Wynika z analizy potrzeb dzieci, oczekiwań rodziców i środowiska lokalnego oraz wyników ewaluacji wewnętrznej.
    ZAWIERA SIĘ W DĄŻENIU DO:

Nasza praca w latach 2016-2021 ma na  celu,  większe zaangażowanie personelu i rodzin dzieci jako ludzi  mających swoje pasje, zdolności i zainteresowania do dzielenia się  nimi z dziećmi - nie tylko swoimi a przez to

…………… Stworzymy wspaniałe Przedszkole …………………
    Zainteresowania i pasje dorosłych będą inspiracją dla dzieci do działania, doświadczania i odkrywania własnych uzdolnień.
    Działać będziemy w myśl zasady „wszystko jest dla mnie lecz nie wszystko mi wolno”

• Opracowania Programu wychowania przedszkolnego związanego ze środowiskiem lokalnym i bazą przedszkola,
    • zapewnienia dzieciom warunków do aktywności oraz odkrywania i rozwijania zainteresowań i uzdolnień,
    •  kształtowaniu świadomości i odpowiedzialności za słowa i działania oraz ich konsekwencji (dobrych i złych),
    • współtworzenia, razem ze środowiskiem rodzinnym dziecka – warunków do poznawania, rozwijania i kreowania siebie i świata, oraz odkrywania dziecięcych umiejętności i zdolności,
    •  wyposażenia dzieci w wiedzę i umiejętności niezbędne do radzenia sobie w edukacji szkolnej,
    • zapewnienia ciągłego bogacenia oferty przedszkola, rozwoju i doskonalenia jakości pracy na rzecz dzieci i przedszkola,
    • kształtowania pozytywnego wizerunku placówki w środowisku,
    • wspomagania rozwoju zawodowego kadry i zdobywania kolejnych kwalifikacji i stopni awansu zawodowego.
    W TYM CELU KIEROWAĆ BĘDZIEMY WYSIŁKI SWOJE I WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW PRZEDSZKOLA W KIERUNKU:
    • zespołowego działania i dbanie o jakość pracy i wizerunek przedszkola.
    •  otwartości na potrzeby dzieci, rodziny i środowiska – pomoc w rozwijaniu dziecięcych uzdolnień i pokonywaniu trudności edukacyjno-wychowawczych,
    • współpracy z rodzinami wychowanków i z absolwentami w celu wspierania dzieci w działaniu i poszukiwaniu własnych uzdolnień i predyspozycji
    • opracowania Przedszkolnego Programu wychowania otwartego dla i na rodzinę dziecka i społeczeństwa lokalnego,
    • modernizacji placu przedszkolnego
    • kontynuowania akcji charytatywnych na rzecz dzieci z chorobą nowotworową i innych potrzebujących – wspólnie z rodzicami tworzenie i przekazywania własnych dzieł na rzecz prowadzonych akcji,
    •  kontynuowanie organizacji miedzy przedszkolnego. „Festiwalu kolęd i pastorałek” oraz konkursu „Bajka w „Bajce” promującego wiedzę, zdolności i zainteresowania dzieci – kształtowanie właściwych postaw, zachowań i wychowania do wartości oraz kultywowanie tradycji rodzinnych i narodowych,
    •  współpraca ze środowiskiem na potrzeby realizacji Podstawy programowej wychowania przedszkolnego
    • prezentowania wychowanków - ich umiejętności i uzdolnień w środowisku lokalnym i nie tylko,
    • Realizacji zadań rocznych metodą projektów edukacyjnych

Wszystkie te działania maja na celu zapewnić dzieciom bezpieczeństwo i potrzebę poznawania przez działanie , dokonywanie świadomych wyborów – rozwijać dziecko na najwyższym dla niego poziomie a od aktywności własnej prowadzić do aktywności twórczej i kreatywności w życiu.
    W urzeczywistnienie koncepcji zaangażujemy cały personel pedagogiczny, administracyjno – obsługowy, jak również rodziców i partnerów naszego przedszkola a efektem naszej wspólnej pracy będzie Wspaniałe Przedszkole, w którym dzieci czują się ważne, bezpieczne i do którego przychodzą z radością. Przedszkole wspierające i dające dzieciom możliwość odkrywania własnych umiejętności, predyspozycji i pasji.
    Nasza praca i wszelkie działania z nią związane będą zmierzały ku temu, by każdy rocznik odchodzących do szkoły dzieci dobrze wspominał czas spędzony w przedszkolu, a to, czego się tu nauczył – było dobrym fundamentem Jego sukcesów szkolnych i życiowych.