Grupa VIII - Przyjaciele Krasnala Hałabały

 • Informacje grupowe

  Witamy w grupie Przyjaciele Krasnala Hałabały.

  W tym roku szkolnym już jesteśmy starszakami, którzy chodzą do zerówki. Nasza grupa liczy 25 dzieci.Mamy również  2 nowych kolegów. Są to: Marcin, Dawid. Na co dzień  mamy zamiar się fajnie bawić i uczyć. 

  A teraz troszkę o przyjacielu naszej grupy.

  Krasnal Hałabała jest krasnoludkiem, który mieszka w dziupli sosnowego drzewa. Jest miły, ma bujną czuprynę i wesołe usposobienie. Swoje przygody z leśnymi przyjaciółmi Hałabała  przeżywa na tle zmieniających się pór roku. W zimie chodzi na spacer z borsukiem, bo chce sprawdzić czy rosną kwiaty. W lecie planuje podróż do ciepłych krajów,  a jego towarzyszka ma być sójka…

  Nauczyciele pracujący w grupie: Agata Stefaniak, Edyta Kłak
  O nasze brzuszki i porządek na sali dba pani Edyta Kubska.
  Język angielski: Anna Cybulska Sowa
  Religia: siostra Regina

  WRZESIEŃ

  30.09.2020 Dzień Chłopca

  28.09.2020 Dzień Pieczonego Ziemniaka 

  23.09.2020 Wyjście do kina na film” O czym marzą zwierzęta”

  Informacja dla rodziców których dzieci będą chodziły na indywidualną terapię logopedyczną.  Proszę o przyniesienie zeszytu 32 kartkowego. Z góry dziękuję!

  22.09.2020 Powitanie jesieni kolorem czerwonym

  21.09.2020 Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

  17.09.2020 Zebranie z rodzicami o godzinie 15.30

  01.09.2020 Rozpoczęcie roku szkolnego 

 • Uczymy się i bawimy

  RELIGIA     19.10.2020 r. 

  T.: Tydzień misyjny.

  W tym tygodniu pamiętamy o dzieciach całego świata, szczególnie o tych, którzy jeszcze nie znają Pana Jezusa lub o Nim mało słyszeli, aby znalazło się wielu odważnych misjonarzy, którzy byliby gotowi do głoszenia Ewangelii. Aby wszyscy ludzie mogli poznać i pokochać Pana Jezusa, który za nas cierpiał, umarł na krzyżu, a przez to niebo nam otworzył. Opowiadanie o pracy misjonarzy i sióstr misjonarek w Boliwii w Ameryce Południowej. Uczymy się piosenki: 

  Gramy w piłkę i skaczemy na skakance,                                                                                                                                                                                                                                          lalki, misie, samochody, to nasz świat,                                                                                                                                                                                                                                            ale sama już zabawa nie wystarczy,                                                                                                                                                                                                                                                gdy poznamy z ewangelii kart. 

  Pana Jezusa, który kocha                                                                                                                                                                                                                                                                  i chce zamieszkać w każdym z nas.                                                                                                                                                                                                                                                Pana Jezusa, który czeka,                                                                                                                                                                                                                                                                kto Go poniesie poprzez świat. / 2 x

  Geografia nam odsłania lądy morza,                                                                                                                                                                                                                                                ukazuje krajobrazy z różnych stron.                                                                                                                                                                                                                                                A wśród śniegów na pustyniach na bezdrożach,                                                                                                                                                                                                                              różni ludzie oczekują wciąż. Ref.: Pana..

  PAŹDZIERNIK

  1. Jesień w sadzie
  2.  Jesień na działce
  3. Nasze zmysły
  4.  O sobie samym
  5. O sobie samym

  Piosenka „Jesień w sadzie i w ogrodzie (sł. i muz. Danuta i Karol Jagiełło)

  1. Już na drzewach w sadzie i grządkach w ogrodzie

           dojrzały przysmaki, które jemy co dzień.

        ref. Bakłażany, patisony, marchew i pietruszka,złota dynia, jabłko, śliwka i dojrzała gruszka.

        2. Pójdziemy z koszami, każdy coś przyniesie.

         Czy już wszyscy wiecie, co nam dała jesień?

         ref.:……..

   

  Zabawa „Prawda to czy plotka?”

  • Na drzewach rośnie szarlotka.
  • Jedzenie owoców jest zakazane.
  • Gruszkę należy myć przed obraniem.
  • Śliwki są jasnoróżowe, a jabłka – kwadratowe.
  • Z winogron robi się sałatkę.
  • W kompocie można znaleźć łopatkę.
  • Owoce są bardzo zdrowe.

  WRZESIEŃ

  1. Witajcie w przedszkolu
  2. Droga do przedszkola
  3. Nadeszła jesień
  4. Co robią zwierzęta jesienią?

  Piosenka „Zbójnicy w przedszkolu”

  1.Tańcowali zbójnicy w przedszkolu!   

  Każdy z nich się wyćwiczył, wyszkolił!

  Tańcowali zbójnicy tu żwawo.

  Każdy dobrze im życzył, bił brawo!

   

  Ref. Tomek macha ciupagą, szczyci się swą odwagą.

  Ania tańczy wspaniale, lecz zgubiła korale.

  Jacek w tańcu aż przysiadł, chce wyróżnić się dzisiaj.

  Krzyś kapelusz poprawił, nie dość mu tej zabawy.

  I Agatka tez fika, aż cos skrzypi w trzewikach.

  Michaś także tu hula, już się czuje jak góral.

  Tańcowali aż miło, spod nóg im się kurzyło.(bis)

   

  2. Tańcowali zbójnicy bez końca,

  groźni, hardzi i dzicy, w opończach.

  Tańcowali zbójnicy z oddaniem, 

  to dopiero jest wyczyn i taniec!

   ref. Tomek macha ciupagą…

   

  Piosenka ” Uwaga -czerwone światło”

  1.Czy to duże miasto, 

  wioska czy osada, 

  kto uważnie chodzi, 

  ten pod nic nie wpada!

  Kolorowe światła

  obok skrzyżowania:

  jedno iść pozwala, 

  drugie iść zabrania.

  Bądźmy uważni!

  Bądźmy ostrożni!

   

  2. Przejście przez ulicę, 

  nie jest trudna sprawą:

  najpierw spójrzmy w lewo, 

  potem spójrzmy w prawo.

  Jeśli nic nie jedzie,

  można iść bezpiecznie.

  Ten drogowy przepis

  trzeba znać koniecznie!

  Bądźmy uważni!

  Bądźmy ostrożni!