Grupa VII - Przyjaciele Misia Uszatka

 • Informacje grupowe

  Witamy wszystkich bardzo serdecznie w nowym roku szkolnym 2020/2021.

   Patronem naszej grupy VII jest Miś UszatekMiś Uszatek w Bluzie 43cm nauka ubierania - BawiBobas.

  Na dobranoc – dobry wieczór
  Miś pluszowy śpiewa Wam
  Mówią o mnie Miś Uszatek,
  Bo klapnięte uszko mam

  Jestem sobie mały miś, gruby miś,
  Znam się z dziećmi nie od dziś
  Jestem sobie mały miś, śmieszny miś,
  Znam się z dziećmi nie od dziś!

  W naszej grupie jest 20 dzieci (7 dziewczynek i 13 chłopców)

  Pracują tutaj nauczycielki:  P. Danusia Styś, P. Iwona Ałdaś, P. Ewa Rybka.

  Język  angielski P. Ania Cybulska Sowa

  Religia: s. Regina

  Pomocą jest P. Marzena Baranowska – Pawluś

  Wydarzenia miesiąca września:

  14.09.2020 – Wyjście na skrzyżowanie dróg.
                        „Park Słoneczny”
  21.09.2020  – „Dzień Przedszkolaka”.
  22.09.2020 –  Powitanie jesieni kolorem czerwonym.

  23.09.2020 – Wyjście do kina na film „O czym marzą zwierzęta?”
  25.09.2020 – „Święto Pieczonego Ziemniaka”.
  30.09.2020 – „Dzień Chłopaka”.

 • Uczymy się i bawimy

  RELIGIA     19.10.2020 r. 

  T.: Tydzień misyjny.

  W tym tygodniu pamiętamy o dzieciach całego świata, szczególnie o tych, którzy jeszcze nie znają Pana Jezusa lub o Nim mało słyszeli, aby znalazło się wielu odważnych misjonarzy, którzy byliby gotowi do głoszenia Ewangelii. Aby wszyscy ludzie mogli poznać i pokochać Pana Jezusa, który za nas cierpiał, umarł na krzyżu, a przez to niebo nam otworzył. Opowiadanie o pracy misjonarzy i sióstr misjonarek w Boliwii w Ameryce Południowej. Uczymy się piosenki: 

  Gramy w piłkę i skaczemy na skakance,                                                                                                                                                                                                                                          lalki, misie, samochody, to nasz świat,                                                                                                                                                                                                                                            ale sama już zabawa nie wystarczy,                                                                                                                                                                                                                                                gdy poznamy z ewangelii kart. 

  Pana Jezusa, który kocha                                                                                                                                                                                                                                                                  i chce zamieszkać w każdym z nas.                                                                                                                                                                                                                                                Pana Jezusa, który czeka,                                                                                                                                                                                                                                                                kto Go poniesie poprzez świat. / 2 x

  W tym roku szkolnym będziemy zdobywać kolejne wiadomości, będziemy uczyć się i pisać szlaczki oraz będziemy prowadzić gimnastykę.

  Tematyka miesiąca października:

  1. Idzie jesień…przez ogród i sad
  2. Jesień idzie do zwierząt
  3. Co z czego otrzymujemy?
  4. Idzie jesień… z deszczem
  5. Zwierzęta domowe

  Piosenka

  „Idą witaminki”- słowa i muzyka K. Gowik

  1.  Zapukała raz marchewka do przedszkola,

  za marchewką idą groszek i fasola.

  Z tyłu się cebulka toczy i przeciera złote oczy.

  Do przedszkola dzisiaj chcemy wszystkie wejść

  Ref.: Idą, idą witaminki dla całej przedszkolnej rodzinki.

  Samo zdrowie, samo zdrowie każdy Ci to powie!

  Samo zdrowie, samo zdrowie każdy Ci to powie!

  II.    Nagle znowu do przedszkola dzwoni dzwonek,

  a za drzwiami stoją warzywa spóźnione:

  pomidory i koperek, dwa buraczki i selerek.

  Do przedszkola chcemy dzisiaj wszystkie wejść!

  Ref.: Idą, idą…

   III.   Już pietruszka tańczy na chudziutkich nóżkach,

  a kalafior wskoczył prosto do garnuszka.

  Dzieci szybko myją ręce i czekają, by czym prędzej

  z jarzynkami przy stolikach spotkać się!

  Ref.: Idą, idą…

  Tematyka miesiąca września:

  1. Poznajemy naszą salę
  2. Ja i moja grupa
  3. Zasady ruchu drogowego
  4. Idzie jesień

  Piosenka „Dziękuję , proszę, przepraszam”

  1. Każdy zna te słowa,

  słowa bardzo piękne,

  słowa, dzięki którym

  żyje się przyjemniej. 

  Ref.: Dziękuję, proszę, przepraszam –

  czarodziejskie słowa trzy,

  mówię je bardzo często

  i często je mówisz ty.

  1. Uczę brata, siostrę,

  jak się zachowywać,

  jak ładnie poprosić,

  kiedy podziękować.

  Ref.: Dziękuję, proszę…

  III. Kiedy przez przypadek

  kogoś obrazimy,

  to go zawsze grzecznie

  pięknie przeprosimy.

  Ref.: Dziękuję, proszę…