Grupa V - Przyjaciele Misia Puchatka

 • Informacje grupowe

  Witamy w grupie: „Przyjaciele Misia Puchatka”

  Przyjaciółmi Misia Puchatka są: Paweł, Natan, Marcel, Wojciech F., Kaja, Laura, Pola, Julia, Jakub M., Martynka, Magdalena, Kacper, Artur P., Wojciech P., Filip, Jakub P. i Kornel

  Nauczyciele: Ewa Wechman, Renata Ciesielska, Elżbieta Brodecka
  Pomoc nauczyciela: Monika Kułakowska
  J. angielski: Klaudia Aleksandrowicz
  Religia: s. Regina

  Co słychać w naszej grupie?

  PAŹDZIERNIK:

  02.10.2020- Światowy Dzień Uśmiechu

  10.10. 2020- Dzień Drzewa

  14.10.2020- Dzień Edukacji Narodowej

  19.10.2020- Zakończenie Modułu I projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”

  WRZESIEŃ:

  18.09.2020 – Ścieżka edukacyjna – segregowanie śmieci

  20.09.2020 – Światowy Dzień Przedszkolaka

  23.09.2020 – Powitanie jesieni kolorem czerwonym ( prosimy aby dzieci miały na sobie element ubioru w kolorze czerwonym)

  23.09.2020- Wyjście do kina na film animowany pt. ” O czym marzą zwierzęta?”- cena biletu 13 zł

  25.09.2020 – Dzień Pieczonego Ziemniaka

  30.09.2020 – Dzień Chłopaka

  Uwaga  : fotorelacje z wydarzeń dostępne są w galerii naszej grupy 🙂

 • Uczymy się i bawimy

  RELIGIA     19.10.2020 r. 

  T.: Tydzień misyjny.

  W tym tygodniu pamiętamy o dzieciach całego świata, szczególnie o tych, którzy jeszcze nie znają Pana Jezusa lub o Nim mało słyszeli, aby znalazło się wielu odważnych misjonarzy, którzy byliby gotowi do głoszenia Ewangelii. Aby wszyscy ludzie mogli poznać i pokochać Pana Jezusa, który za nas cierpiał, umarł na krzyżu, a przez to niebo nam otworzył. Opowiadanie o pracy misjonarzy i sióstr misjonarek w Boliwii w Ameryce Południowej. Uczymy się piosenki: 

  Gramy w piłkę i skaczemy na skakance,                                                                                                                                                                                                                                          lalki, misie, samochody, to nasz świat,                                                                                                                                                                                                                                            ale sama już zabawa nie wystarczy,                                                                                                                                                                                                                                                gdy poznamy z ewangelii kart. 

  Pana Jezusa, który kocha                                                                                                                                                                                                                                                                  i chce zamieszkać w każdym z nas.                                                                                                                                                                                                                                                Pana Jezusa, który czeka,                                                                                                                                                                                                                                                                kto Go poniesie poprzez świat. / 2 x

     

  TEMATYKI CYKLICZNE:

  PAŹDZIERNIK

  1. Idzie jesień…przez ogród i sad.
  2. Jesień idzie zwierząt.
  3. Co z czego otrzymujemy?
  4. Idzie jesień …z deszczem.
  5. Zwierzęta domowe.

  WRZESIEŃ

  1. To jestem ja.
  2. Moja grupa.
  3. Moja droga do przedszkola.
  4. Idzie jesień… przez las, park.

  UCZYMY SIĘ WIERSZY I PIOSENEK:

  Piosenka pt. „Deszczyk”

  Piosenka pt. ” Na mlecznej rzece”

   

  Wiersz pt. „Jeżyk”

  To jest jeżyk, mały jeżyk.

  Jeżyk z kolców ma kołnierzyk.

  Z kolców płaszczyk, z kolców szalik,

  tylko nosek jak koralik. Patrzcie!

  Jeżyk wlazł pod krzaczek

  i kolczasty zdjął p0lecaczek.

  A z plecaka raz, dwa, trzy

  -wyjął trzy kolczaste sny.

  Piosenka pt. ” Jesienne zapasy”

  Piosenka pt. „Jesień w sadzie”

  Piosenka pt. „Kolorowe liście”

   

  Wiersz pt. ” Przybywa jesień”

  Spadają liście,

  szeleszczą w około,

  wiatr je unosi,

  gwiżdżąc wesoło.

  Lecą kasztany,

  cieszą się dzieci.

  Słabiej niż latem

  słoneczko świeci.

   

  Nagle żołędzie

  z drzewa spadają,

  chętnie je zaraz

  wszyscy zbierają.

  Piękne korale

  ma jarzębina,

  to znak, że jesień

  już się zaczyna.

   

  Piosenka pt. ” Bezpieczne przejście”

   

  Wiersz pt. ” Sygnalizacja świetlna”

  Spójrz na światło- jest zielone.

  Śmiało idź na drugą stronę,

  gdy się zmieni na czerwone,

  przejście masz już zabronione.

  Piosenka pt. ” Wesoła zabawa”

  Piosenka pt. „W przedszkolu”

   

  Wiersz pt. „Części ciała”

  To są oczy- pomrugamy,

  a to nosek- nim wąchamy,

  w buzi zęby- kiedy jemy,

  wszystko nimi pogryziemy.

  To są ręce, brzuch, kolana,

  a to nogi do biegania.

  Co dnia rano każdy myje

  brodę, czoło, uszy, szyję.