Grupa IX - Przyjaciele Misia Coralgola

 •   WITAMY W GRUPIE  IX PRZYJACIELE MISIA CORALGOLA  

   

          mis koralgol (@kraselka) | Twitter        

  NAUCZYCIELKI: ANNA CYBULSKA-SOWA

                                  MONIKA LESIŃSKA

  POMOC NAUCZYCIELA: EWA TWORKOWSKA

  JĘZYK ANGIELSKI: ANNA CYBULSKA-SOWA

  RELIGIA: SIOSTRA REGINA                                                                         

  *********************************************************

   21.01.2021 PROSIMY O STRÓJ GALOWY – BĘDZIEMY NAGRYWAĆ ŻYCZENIA DLA DZIADKÓW

  ************************************************************

  „ZOSTAŃ MISTRZEM SEGREGACJI”

  DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W AKCJI, GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM I NADAL ZACHĘCAMY DO SEGREGOWANIA

  WSZELKIE INFORMACJI UZYSKACIE PAŃSTWO POD ADRESEM:  https://suezglogow.pl/page/preview/113

   

  1X W MIESIĄCU PROSIMY O:

  -PUDEŁKO CHUSTECZEK HIGIENICZNYCH

  -KUBECZKI DO PICIA

   

   

  LISTA DZIECI PRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLA - Przedszkole Nr 52 w Bielsku-Białej

   

   

   

   

  Informacje grupowe

 • Uczymy się i bawimy

   

  STYCZEŃ 2021 R.

  RELIGIA 

  11.01.2021 r.

  T.: Poznajemy dom Pana Jezusa w Nazarecie. Drodzy Rodzice:

  Wasza rodzina powinna wzorować się na życiu Świętej Rodziny z Nazaretu: Maryi, Józefa i Pana Jezusa. Rodzina odgrywa niezwykłą rolę w życiu człowieka i społeczeństwa, dlatego Kościół pragnie, aby wszystkie rodziny czerpały przykład z Najświętszej Maryi Panny, Jej przeczystego Oblubieńca Józefa oraz Jezusa, którzy tworzą Świętą Rodzinę. W rodzinie powinna być modlitwa, obowiązki – dzieci też, wzajemna miłość i przebaczenie, troska jednych o drugich, wzajemny szacunek i współpraca itp. Proponuję obejrzeć podany niżej link, myślę, że da nam nowe pomysły.  Dzieci niech narysują na kartce swoją rodzinę i wspólnie pomódlcie się za siebie. Może to być również i kolęda – wykorzystajmy ten czas na kolędowanie w rodzinie, a w ten sposób uwielbimy Dobrego Boga, który czuwa nad nami nieustannie mimo różnych przeciwności.

  Link: Ziarno – Święta Rodzina

  04.01.2021 r.

  T.: Z Mędrcami kłaniamy się Dzieciątku Jezus.

  Drodzy Rodzice: Każdego roku 6 stycznia obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego – popularne Trzech Króli. W tym roku z racji obostrzeń nie będzie przepięknych Orszaków Trzech Króli, możemy jedynie znaleźć w Internecie z poprzednich lat i też opowiedzieć dzieciom o tej pięknej tradycji, a równocześnie wyznaniu wiary wobec innych. Znak gwiazdy, która ich prowadziła, to znak obecności Boga w ich i w naszym życiu, dlatego powinniśmy często spoglądać w górę. Dary złożone przez Mędrców: złoto, kadzidło i mirra, oznaczają; wiarę – jest Bogiem, nadzieję – oczekiwanym Zbawicielem, miłość – Królem królestwa Niebieskiego. Proponuję odszukać link i oglądnąć z dzieckiem.                                                                 Link: TRZEJ KRÓLOWIE – bajka i nie bajka – WSPÓŁPRACA Z WIARĄ, NADZIEJĄ I MIŁOŚCIĄ

  28.12.2020 r.

  T.:  Śpiewamy kolędy dla Pana Jezusa, aby Go uwielbić.

  Drodzy Rodzice: : Porozmawiajmy z naszymi dziećmi o poszczególnych dniach, tego co przeżywamy.  OCZAMI DZIECKA Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykłego oczekiwania, oczekiwania na pierwszą gwiazdkę, na świąteczną kolację, na Świętego Mikołaja. Oczekiwaniem na odpakowanie prezentów, na pasterkę… Jednak, ten czas spostrzegany oczami dziecka i oczami dorosłego różni się od siebie znacząco. Jako dzieci – umiemy się cieszyć, kiedy już nastanie. Jako dorośli – doceniamy dopiero, kiedy minie. Z dzieckiem święta nabierają zupełnie innego wyrazu. Świąteczny czas nierozerwalnie kojarzy nam się z kolędami, pastorałkami i świątecznymi piosenkami. Nie żałujmy czasu na śpiewanie z dziećmi kolęd, umieją dużo z przedszkola, w kościele się osłuchają, jak w domu wracamy do tego, to dziecku się utrwala i cieszy się, że z rodzicami potrafi śpiewać, nawet gdyby gubiło trochę słowa. Budujmy w nas i w naszych dzieciach fundamenty wiary praktycznej, aby w życiu miało się na czym oprzeć. Śpiewajmy z dziećmi na przemian po zwrotce, będą się mobilizować i cieszyć, że dla Pana Jezusa to robią. Niech będzie w pobliżu szopka, czy figurka Jezusa leżąca na sianku, ważne jest by wiedzieć komu to śpiewam. Twórz rodzinne tradycje, małe dzieci lubią i potrzebują stałych, i powtarzalnych elementów – pewnych rytuałów. Dobrym pomysłem jest więc wprowadzenie jak najwcześniej własnych, rodzinnych tradycji, które na stałe wrosną w przeżywane święta w święta. Nawiedzanie szopki w naszym, czy innym kościele – tu najważniejszy jest Pan Jezus, a nie zwierzątka, czy inne drugorzędne figurki. Zawsze należy podkreślać istotę tego wydarzenia.

  21.12.2020 r

  T.:  Dzielimy się opłatkiem z wszystkimi w domu.

  Drodzy Rodzice: Dobrze jest, jeśli dzieci uczestniczą z Wami w przygotowaniu świąt, pomagają, przyglądają się pracom w kuchni, dekorują razem z Wami, wykonujecie z nimi ozdoby na choinkę, stroiki, to jest ogromna radość, która pozostaje na zawsze w pamięci. Myślę, że sami wspominacie takie chwile i one tworzą atmosferę rodzinną. Tłumaczymy dzieciom, że przez te elementy wyrażamy swoją radość z tego, że narodził się Chrystus w naszej rodzinie, nie tylko w kościele w szopce, ale w naszym domu. Dlatego modlimy się do końca Adwentu przy zapalonym lampionie, przygotujemy dzieci do składania życzeń i dzielenia się opłatkiem. W Wigilię śpiewamy kolędy, nie tylko gdzieś tam grają, ale razem w święta kolędujemy. Proponuję oglądnąć z dziećmi piękny film, aby potem wytłumaczyć, porozmawiać z nimi o przesłaniu jaki niesie on w tych scenach. Dla każdego jest pełen refleksji i przemyślenia dla siebie.  

  Link: Film – Czerwone Trzewiczki

  Na radosne świętowanie, mimo doświadczenia ograniczeń, życzę Państwu: Bożego błogosławieństwa od Chrystusa, Który przychodzi, by nas obdarzyć pokojem, radością, miłością, nadzieją, łaskami na, które otwórzmy nasze serca w sakramentach świętych. On pragnie być blisko nas, z nami i w nas, abyśmy byli mocni w Nim. Życzę na ten i na Nowy Rok Pański 2021.

  14.12.2020 r.

  T.:  Z Maryją przygotowujemy się na  przyjście Pana Jezusa.

  Porozmawiajmy z dziećmi o aniołach, może w domu są figurki lub obrazek anioła. Anioł Stróż jest przy każdym człowieku, aby go chronić, pomagać, jeśli go o to poprosimy. Do Maryi tez przyszedł Archanioł Gabriel, aby powiedzieć Jej ważną wiadomość od samego Pana Boga. Proszę odszukać link o Zwiastowaniu i oglądnąć z dziećmi, a przynajmniej niech sobie zobaczą rodzinną katechezę. Mamy tam ukazane w rodzinie symbole adwentowe, jako radosne przygotowanie do świąt, które są częścią naszej rodzinnej atmosfery adwentowej. Przygotujcie z dziećmi jakieś ozdoby na choinkę, choć kilka – jest to dla dzieci bardzo ważne, gdy ich praca będzie wisieć na choince, jako podarunek dla dzieciątka Jezus, zachęcić i dać okazję do spełnienia dobrego uczynku, aby wytwarzała się w sercu dziecka radość z czynienia dobrze.

  Link: Zwiastowanie – Anioł Gabriel spotyka Maryję

  Link: Basia i Boże Narodzenie

  07.12.2020 r.

   T.: Święty Mikołaj pamięta o wszystkich dzieciach. 

  Drodzy Rodzice: zbliża się dzień Świętego Mikołaja, proponuję odszukać link i przeczytać dzieciom opowiadanie o prawdziwym biskupie Świętym Mikołaju. Ważne jest, aby wytworzyć w wyobraźni dziecka prawdziwy obraz postaci świętego, a nie bajkowy nieprawdziwy wytwór ludzki. Przekazujemy prawdy chrześcijańskie i krzewimy wiarę w sercu dziecka i rodzinach naszych, ponieważ to jest najważniejsze. Na kartce niech dzieci narysują Św. Mikołaja, można wydrukować kolorowankę z Internetu. Prosimy Świętego Mikołaja      w różnych sprawach i potrzebach, nie tylko o prezenty. Za Jego wstawiennictwem ludzie otrzymywali wiele łask i cudów, dlatego jest patronem wielu miast, dziedzin życia                      i osób. Wybudowanych jest bardzo dużo świątyń pod Jego wezwaniem, np.: w Głogowie na Starym Mieście.                                                                                                                            Link: Bajka dla dzieci Święty Mikołaj i Mikołaj … – YouTube 

  Link: Prawdziwa historia o Świętym Mikołaju -bardzo ładnie opowiedziana

  30.11.2020 r.

  T.: W Adwencie oczekujemy na przyjście Pana Jezusa.

  Porozmawiajmy z dziećmi o tym co się teraz zmieniło w kościele, a także i w naszym domu. Spróbujmy zorganizować czas, aby pójść dzieckiem na Roraty choć kilka razy, aby miało wyobrażenie na czym one polegają, a Państwo przy okazji załatwią sprawy duchowe. Od minionej niedzieli tj. 29.11.2020 r. rozpoczął się czas Adwentu, czyli radosne oczekiwanie        i przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia, również a naszym domu. Codziennie wieczorem zapalamy lampion i staramy się przy nim odmówić wieczorny pacierz. Można zgasić duże światło, zrobić wieczorny nastrój, aby lepiej przeżyć oczekiwanie na Jezusa, jako Światłość świata, który świeci i rozprasza ciemności. Niech dziecko zapala lampion, aby pamiętało to ważne wydarzenia, na które wszyscy oczekujemy. Można przygotować mały adwentowy wieniec, są teraz różne możliwości, najlepiej zrobić z dziećmi, postawić na odpowiednim miejscu. Choinka niech zabłyśnie dopiero w wieczór Wigilijny, bo to jest właściwy sens choinki – symbolizujący narodzenie Chrystusa w naszej rodzinie i w naszym domu oraz radość jaką przynosi między innymi wyrażoną w prezentach, na które dzieci czekają.

  Zadanie: lampion, wieniec i wspólna modlitwa.

  23.11.2020 r.

  T.: Pan Jezus jest naszym Królem i całego Wszechświata.

  (Pokazuję akcesoria królewskie: korona, berło i płaszcz ozdobny ) Król jest najważniejszy na zamku wśród wszystkich mieszkańców i w całym kraju. Ale jest taki Król, który jest większy od wszystkich królów na świecie, choć nie ma wojska, ani broni, nawet nie ma zamku – to Pan Jezus, Który jest Królem w naszych sercach, kocha nas, każdego przyjmie kto do Niego przychodzi i pragnie być blisko Niego. To Król, który oczekuje na nas w kościele, na modlitwie, gdy myślimy o Nim, patrzymy na ilustracje, czy obrazy lub figury. Śpiewamy wiele pieśni o Panu Jezusie Królu Świata. On za nas oddał życie na krzyżu, abyśmy mogli być szczęśliwi w niebie i z Nim przebywać na zawsze. Jezus Chrystus Król pragnie naszych serc, abyśmy Go kochali i pomagali innym. Wszystko co robimy w domu, w przedszkolu, mamy to wykonywać jak najlepiej, jak tylko potrafimy, a przez to uczymy się i stajemy się coraz to lepsi zdobywając wiele umiejętności. 

  Bardzo proszę odszukać dzieciom link: Jesteś Królem – Dzieci wielbią Chrystusa, Króla                       Można go powtórzyć kilka razy, aby utrwaliły się dzieciom słowa i obrazy.

  Zadanie: narysuj na kartce króla w koronie na głowie i z berłem w ręce. W około głowy  narysuj aureolę i cały rysunek pokoloruj.  Cały rysunek otocz sercem i wolne miejsca pokoloruj lekko na czerwono.

  16.11.2020 R. 
  Temat: Święci żyją wśród nas, jak bł. Edmund Bojanowski i inni.
  Bł. Edmund Bojanowski żyje wtedy, gdy nie ma Polski
  na mapach świata, ponieważ wrogowie rozebrali naszą Ojczyznę
  na części. Ale Polska żyje i jest w sercach Polaków, którzy mówią
  po polsku, modlą się po polsku, uczą swoje dzieci po polsku.
  Bł. Edmund zakłada pierwsze Ochronki – Przedszkola, aby tam
  chronić dzieci przed złem, zimnem, a przekazywać dobre wartości,
  uczyć po polsku i rozbudzać ducha patriotyzmu.
  Pisał dla dzieci wiersze, opowiadania, piosenki i inscenizacje,
  aby w ten sposób przez dzieci wzbudzać w ludziach nadzieję
  na wolną Ojczyznę. Modlił się z dziećmi, uczył ich modlitwy,
  podobnie w Ochronkach robiły, to siostry opiekujące się dziećmi.
  E. Bojanowski był wielkim patriotą, ale i świętym, ponieważ wszystkie
  sprawy przedstawiał Panu Bogu na modlitwie i oczekiwał na Bożą Wolę,
  aby mógł to zrealizować.  
  Podobnych postaci jest wiele, są to święci, którzy pokazują nam,
  jak należy kochać Pana Boga, ludzi i pomagać innym. 
  Odsłuchać kilka razy link:

  Pomagajmy sobie – bł. Edmund Bojanowski – Promyczki Dobra

  Każda dobra dusza /…/ jest jak świeca”:  
  choć „się sama spala to innym – przyświeca”!  
  Mówił tak literat (wierszem, no i prozą) – Edmund Bojanowski!  
  Wśród świętych – filozof!  
  „Każda dobra dusza”/…/ jest jak świeca”
  choć „się sama spala to innym – przyświeca”!  
  Pomagajmy sobie w szczęściu, no i w biedzie!
  Ja cię nie zawiodę! Ty mnie nie zawiedziesz!
  Pomagajmy sobie w szczęściu, no i w biedzie!
  Ja cię nie zawiodę! Ty mnie nie zawiedziesz!  
  Służmy sobie wszyscy, z wiarą – w pracy piękno
  tak… jak Siostry Służebniczki – z wiarą – nieugiętą!
  Służmy sobie z wielkopolską Edmundowską siłą!  
  Tak jak siostry Służebniczki, siejmy w sercach miłość!  
  „Każda dobra dusza”/…/ jest jak świeca”:
  choć „się sama spala to innym – przyświeca”!
  Pomagajmy sobie w smutku i w chorobie!
  Dziś, ty mi pomożesz. Jutro? Ja – pomogę!
  Pomagajmy sobie w smutku i w chorobie!
  Dziś, ty mi pomożesz. Jutro? Ja – pomogę!
  Wokół dobra jak przy świecy  blasku się zjednajmy  
  i Edmunda ślad świętości  pracą pomnażajmy!  

     19.10.2020 r. 

  T.: Tydzień misyjny.

  W tym tygodniu pamiętamy o dzieciach całego świata, szczególnie o tych, którzy jeszcze nie znają Pana Jezusa lub o Nim mało słyszeli, aby znalazło się wielu odważnych misjonarzy, którzy byliby gotowi do głoszenia Ewangelii. Aby wszyscy ludzie mogli poznać i pokochać Pana Jezusa, który za nas cierpiał, umarł na krzyżu, a przez to niebo nam otworzył. Opowiadanie o pracy misjonarzy i sióstr misjonarek w Boliwii w Ameryce Południowej. Uczymy się piosenki: 

  Gramy w piłkę i skaczemy na skakance,                                                                                                                                                                                                                                          lalki, misie, samochody, to nasz świat,                                                                                                                                                                                                                                            ale sama już zabawa nie wystarczy,                                                                                                                                                                                                                                                gdy poznamy z ewangelii kart. 

  Pana Jezusa, który kocha                                                                                                                                                                                                                                                                  i chce zamieszkać w każdym z nas.                                                                                                                                                                                                                                                Pana Jezusa, który czeka,                                                                                                                                                                                                                                                                kto Go poniesie poprzez świat. / 2 x

  Geografia nam odsłania lądy morza,                                                                                                                                                                                                                                                ukazuje krajobrazy z różnych stron.                                                                                                                                                                                                                                                A wśród śniegów na pustyniach na bezdrożach,                                                                                                                                                                                                                              różni ludzie oczekują wciąż. Ref.: Pana..

  TO JUŻ UMIEM:

  Drodzy rodzice od września dzieci poznały następujące litery:

  A, O, E,  I, T, M, D, K, L

  STYCZEŃ

  1.KSIĄŻKA NASZYM PRZYJACIELEM

  2. PAMIĘTAJMY O ZWIERZĘTACH

  3. BABCIA I DZIADEK

  4. JAK MIJA CZAS?

  PIOSENKA:

  Dla babci czaczę tańczymy na lodzie.

  Dla babci tańczyć możemy i co dzień.

  Dla babci czaczę na soplach gra wiatr, a my życzymy i śpiewamy tak:

  Kochana babciu żyj sto lat, ciesz się wnukami i kochaj świat.
  Kochana babciu żyj sto lat, śpiewaj z nami głośno cza, cza, cza.

  Dla dziadka czaczę tańczymy na lodzie.
  Dla dziadka tańczyć możemy i co dzień.
  Dla dziadka czaczę na soplach gra wiatr, a my życzymy i śpiewamy tak:

  Kochany dziadku żyj sto lat, ciesz się wnukami i kochaj świat.
  Kochany dziadku żyj sto lat, śpiewaj z nami głośno: cza, cza, cza.

  Bo babcia z dziadkiem to nasze są skarby, malują uśmiech bez pędzla i farby.
  Więc dla nich czaczę na soplach gra wiatr, a my życzymy i śpiewamy tak:

  Kochana babciu żyj sto lat, ciesz się wnukami i kochaj świat.

  Kochany dziadku żyj sto lat, śpiewaj z nami głośno: cza, cza, cza.

  GRUDZIEŃ

  1.CO ROBIMY W WOLNYM CZASIE?

  2.TO JUŻ ZIMA

  3.ŚWIĘTA TUŻ TUŻ

  4.ŚWIĘTA TUŻ TUŻ CZ. II

  „DZYŃ, DZYŃ”

  Siedzę cichuteńko
  patrzę na okienko
  poruszyły się zasłonki!
  chyba już go widzę!
  chyba już go słyszę, zabrzęczały
  jego sanek dzwonki

  Ref:
  Dzyń. Dzyń. Dzyń
  Mikołaju Święty
  Dzyń. Dzyń, Dzyń
  przynieś nam prezenty

  Co to? Co to? Co to?
  Kto to? Kto to? Kto to?
  Pan Mikołaj już się skrada
  Ojej! Ja się boję x2
  Ale bać się chyba nie wypada

  Ref:
  Dzyń, dzyń…

  WIERSZ:

  Usiądź z nami Mikołaju
  Pewnie się zmęczyłeś,
  Żeby nas odwiedzić dzisiaj,
  szmat drogi przebyłeś.
  Na Twój przyjazd przedszkolaki
  od dawna czekały
  i dla Ciebie upominki
  też przygotowały.
  Teraz my Ci zaśpiewamy
  i wierszyk powiemy,
  Jesteś naszym przyjacielem
  wszyscy o tym wiemy.
  Na krzesełku w ciepłej sali
  zakolęduj z nami
  Bardzo wszyscy się cieszymy
  nie jesteśmy sami.

  LISTOPAD

  1 DOMI DOMKI

  2POLSKAMOJA OJCZYZNA

  3 PADA DESZCZ

  4 ZDROWIE NASZYM SKARBEM

   

  PIOSENKA:

  LISTOPAD

  Szedł listopad polną drogą
  zerwał liście z drzewa.
  Pada deszcz, pada deszcz.
  A ja sobie śpiewam.

  Zimne wiatry wieją polem
  idzie deszcz ulewa.
  Pada deszcz, pada deszcz.
  A ja sobie śpiewam.

  Słońce wstaje późnym rankiem,
  ziemi nie ogrzewa.
  Pada deszcz, pada deszcz.
  A ja sobie śpiewam.

   

  NASZE POLSKIE ABC

  Już w przedszkolu dzieci wiedzą,
  Co to Wisła, co to Bałtyk,
  Że na Śląsku leży węgiel,
  A znów góry to są Tatry.
  Taki polski elementarz
  Raz zobaczysz i pamiętasz.
  Nasz polski ABC
  Każde dziecko o nim wie,
  Wchodzi w głowę, wchodzi w serce
  Jak literka po literce.
  Coraz lepiej czytasz je,
  Nasze polskie ABC.
  Kiedy będę taki duży,
  Jak na przykład sa rodzice,
  Z książek, z kina i z podróży
  Poznam kraju okolice.
  Jak zakładka Wisły wstążka
  No a Polska jest jak książka.
  Nasze Polskie….

   

  PAŹDZIERNIK

  1. Jesienią w sadzie
  2. Warzywa znane i lubiane
  3. Moja rodzina
  4. Zwierzęta domowe
  5. Jesienne eksperymenty

  PIOSENKA :

  ,,IDZIE LASEM PANI JESIEŃ”

  Już lato odeszło i kwiaty przekwitły
  A jeszcze coś w słońcu się mieni
  To w polu i w lesie czerwienia się spójrzcie
  Korale, korale jesieni

  Ref.: Idzie lasem pani jesień
  Jarzębinę w koszu niesie
  Daj korali nam troszeczkę
  Nawleczemy na niteczkę

  Włożymy korale, korale czerwone
  I biegać będziemy po lesie
  Będziemy śpiewali piosenkę jesienną
  Niech echo daleko ją niesie

  Ref.: Idzie lasem pani jesień
  Jarzębinę w koszu niesie
  Daj korali nam troszeczkę
  Nawleczemy na niteczkę

  Wiersz o Jesieni -Jan Brzechwa

  Złote, żółte i czerwone
  opadają liście z drzew,
  zwiędłe liście w obcą stronę
  pozanosił wiatru wiew.
  Nasza chata niebogata,
  wiatr przewiewa ją na wskroś,
  i przelata i kołata,
  jakby do drzwi pukał ktoś.
  W mokrych cieniach listopada
  może ktoś zabłąkał się?
  Nie, to tylko pies ujada.
  Pomyśl także i o psie.
  Strach na wróble wiatru słucha,
  sam się boi biedny strach,
  dmucha plucha-zawierucha,
  całe szyby stoją w łzach.
  Jakiś wątły wóz na szosie
  ugrzązł w błocie aż po oś,
  skrzypią, jęczą w deszczu osie,
  jakby właśnie płakał ktoś.
  Mgły na polach, ciemność w lesie,
  drga jesieni smutny ton,
  przyjdzie wieczór i przyniesie
  sny i mgły, i stada wron.
  Wyjść się nie chce spod kożucha,
  blady promyk światła zgasł,
  dmucha plucha-zawierucha,
  zimno, ciemno, spać już czas.

  WRZESIEŃ

  1, 2 WITAMY W PRZEDSZKOLU

  3 MOJA DROGA DO PRZEDSZKOLA

  4 NADESZŁA JESIEŃ

  PIOSENKA:

  1. Gdy odejdzie słoneczne, ciepłe lato
  i wakacje już skończą się,
  wrócą dzieci do przedszkola,
  bo w przedszkolu fajnie jest.

  Ref. W naszym przedszkolu zawsze jest wesoło,
  w naszym przedszkolu miło płynie czas.
  Dzieci są zawsze radosne, szczęśliwe,
  więc tu z chęcią wraca każdy z nas.

  2. Poznajemy literki i cyferki
  i wierszyków uczymy się.
  I śpiewamy, i tańczymy,
  tu jest piękny każdy dzień.

  Ref. W naszym przedszkolu zawsze jest wesoło,
  w naszym przedszkolu miło płynie czas.
  Dzieci są zawsze radosne, szczęśliwe,
  więc tu z chęcią wraca każdy z nas.

  3. Tutaj zawsze koledzy, koleżanki
  tak radośnie witają mnie.
  Co dzień świetnie się bawimy.
  Czy gdzieś będzie lepiej? Nie!