Grupa IX - Przyjaciele Misia Coralgola

 • Informacje grupowe

    WITAMY W GRUPIE  IX PRZYJACIELE MISIA CORALGOLA  

   

          mis koralgol (@kraselka) | Twitter

  NAUCZYCIELKI: ANNA CYBULSKA-SOWA

                                  MONIKA LESIŃSKA

  POMOC NAUCZYCIELA: EWA TWORKOWSKA

  JĘZYK ANGIELSKI: ANNA CYBULSKA-SOWA

  RELIGIA: SIOSTRA REGINA

  **********************************************************************************************************************************************

  PROSZĘ O WPŁATĘ 16 ZŁ NA KSIĄŻKĘ Z RELIGII

  SIOSTRA REGINA

  **********************************************************************************************************************************************

  Kredki dla dzieci 12mc+ - Kakaludek

   

   

   

   

   

   

   

  WYPOSAŻENIE 6-LATKA – NA I SEMESTR 

  -ZESZYT 32 KARTKOWY W SZEROKA LINIĘ

  -KOMPLET OŁÓWKÓW Z GUMKĄ

  -PAPIER KSERO BIAŁY I KOLOROWY

  -BLOK BIAŁY I KOLOROWY

  -BLOK TECHNICZNY BIAŁY I KOLOROWY

  -PLASTELINA LUB MODELINA

  -KREDKI OŁÓWKOWE

  -KLEJ W SZTYFCIE

  -BIBUŁA

   

  1X W MIESIĄCU:

  -PUDEŁKO CHUSTECZEK HIGIENICZNYCH

  -KUBECZKI DO PICIA

   

   

  LISTA DZIECI PRZYJĘTYCH DO PRZEDSZKOLA - Przedszkole Nr 52 w Bielsku-Białej

   

   

   

   

 • Uczymy się i bawimy

  RELIGIA     19.10.2020 r. 

  T.: Tydzień misyjny.

  W tym tygodniu pamiętamy o dzieciach całego świata, szczególnie o tych, którzy jeszcze nie znają Pana Jezusa lub o Nim mało słyszeli, aby znalazło się wielu odważnych misjonarzy, którzy byliby gotowi do głoszenia Ewangelii. Aby wszyscy ludzie mogli poznać i pokochać Pana Jezusa, który za nas cierpiał, umarł na krzyżu, a przez to niebo nam otworzył. Opowiadanie o pracy misjonarzy i sióstr misjonarek w Boliwii w Ameryce Południowej. Uczymy się piosenki: 

  Gramy w piłkę i skaczemy na skakance,                                                                                                                                                                                                                                          lalki, misie, samochody, to nasz świat,                                                                                                                                                                                                                                            ale sama już zabawa nie wystarczy,                                                                                                                                                                                                                                                gdy poznamy z ewangelii kart. 

  Pana Jezusa, który kocha                                                                                                                                                                                                                                                                  i chce zamieszkać w każdym z nas.                                                                                                                                                                                                                                                Pana Jezusa, który czeka,                                                                                                                                                                                                                                                                kto Go poniesie poprzez świat. / 2 x

  Geografia nam odsłania lądy morza,                                                                                                                                                                                                                                                ukazuje krajobrazy z różnych stron.                                                                                                                                                                                                                                                A wśród śniegów na pustyniach na bezdrożach,                                                                                                                                                                                                                              różni ludzie oczekują wciąż. Ref.: Pana..

  PAŹDZIERNIK

  1. Jesienią w sadzie
  2. Warzywa znane i lubiane
  3. Moja rodzina
  4. Zwierzęta domowe
  5. Jesienne eksperymenty

  PIOSENKA :

  ,,IDZIE LASEM PANI JESIEŃ”

  Już lato odeszło i kwiaty przekwitły
  A jeszcze coś w słońcu się mieni
  To w polu i w lesie czerwienia się spójrzcie
  Korale, korale jesieni

  Ref.: Idzie lasem pani jesień
  Jarzębinę w koszu niesie
  Daj korali nam troszeczkę
  Nawleczemy na niteczkę

  Włożymy korale, korale czerwone
  I biegać będziemy po lesie
  Będziemy śpiewali piosenkę jesienną
  Niech echo daleko ją niesie

  Ref.: Idzie lasem pani jesień
  Jarzębinę w koszu niesie
  Daj korali nam troszeczkę
  Nawleczemy na niteczkę

  Wiersz o Jesieni -Jan Brzechwa

  Złote, żółte i czerwone
  opadają liście z drzew,
  zwiędłe liście w obcą stronę
  pozanosił wiatru wiew.
  Nasza chata niebogata,
  wiatr przewiewa ją na wskroś,
  i przelata i kołata,
  jakby do drzwi pukał ktoś.
  W mokrych cieniach listopada
  może ktoś zabłąkał się?
  Nie, to tylko pies ujada.
  Pomyśl także i o psie.
  Strach na wróble wiatru słucha,
  sam się boi biedny strach,
  dmucha plucha-zawierucha,
  całe szyby stoją w łzach.
  Jakiś wątły wóz na szosie
  ugrzązł w błocie aż po oś,
  skrzypią, jęczą w deszczu osie,
  jakby właśnie płakał ktoś.
  Mgły na polach, ciemność w lesie,
  drga jesieni smutny ton,
  przyjdzie wieczór i przyniesie
  sny i mgły, i stada wron.
  Wyjść się nie chce spod kożucha,
  blady promyk światła zgasł,
  dmucha plucha-zawierucha,
  zimno, ciemno, spać już czas.

  WRZESIEŃ

  1, 2 WITAMY W PRZEDSZKOLU

  3 MOJA DROGA DO PRZEDSZKOLA

  4 NADESZŁA JESIEŃ

  PIOSENKA:

  1. Gdy odejdzie słoneczne, ciepłe lato
  i wakacje już skończą się,
  wrócą dzieci do przedszkola,
  bo w przedszkolu fajnie jest.

  Ref. W naszym przedszkolu zawsze jest wesoło,
  w naszym przedszkolu miło płynie czas.
  Dzieci są zawsze radosne, szczęśliwe,
  więc tu z chęcią wraca każdy z nas.

  2. Poznajemy literki i cyferki
  i wierszyków uczymy się.
  I śpiewamy, i tańczymy,
  tu jest piękny każdy dzień.

  Ref. W naszym przedszkolu zawsze jest wesoło,
  w naszym przedszkolu miło płynie czas.
  Dzieci są zawsze radosne, szczęśliwe,
  więc tu z chęcią wraca każdy z nas.

  3. Tutaj zawsze koledzy, koleżanki
  tak radośnie witają mnie.
  Co dzień świetnie się bawimy.
  Czy gdzieś będzie lepiej? Nie!