Grupa III - Przyjaciele Reksia

 • Informacje grupowe

   

   

  WITAMY W GRUPIE „PRZYJACIELE REKSIA”

  Gdy wieczorna gwiazdka na niebie zaświeci
  Reksiowej wizyty oczekują dzieci
  Wnet się na ekranie pies wesołek zjawi
  swymi przygodami uczy nas i bawi.

  Reksio ciągle poszukuje nowych znajomości oraz przygód. Jako, że jest sympatycznym zwierzakiem bardzo szybko zaprzyjaźnia się z otoczeniem. Należy również do odważnych: potrafi obronić słabszych od siebie, jest też rozjemcą w licznych, podwórkowych sporach i konfliktach. Wszyscy go lubią, on zaś nigdy nie może narzekać na samotność oraz nudę.

  Przyjaciółmi Reksia są: Dawid, Wojtek, Kasia, Alex , Ania, Karol, Antek, Damian, Tomek,, Hubert, Natan, Szymon, Oliwier, Ola, Hania, Marcin, Szymon, Kasia.

  Nauczyciele prowadzący grupę: p. Dorota, p.Klaudia

  Pomoc nauczycieli: p. Mariola

  Język angielski: p.Klaudia

  Religia: s.Regina

   

   

 • Uczymy się i bawimy

  Religia

  19.10.2020 r. 

  T.: Człowiek jest najdoskonalszym stworzeniem na ziemi.

  Pan Bóg dał nam cały świat w posiadanie, abyśmy z niego korzystali, upiększali go, przetwarzali i cieszyli się jego pięknem. Jednak o wiele doskonalszym stworzeniem jest człowiek, ponieważ Pan Bóg dał nam cząstkę Siebie, czyli duszę nieśmiertelną. Dziękujemy Panu Bogu za to, że jesteśmy, że nas kocha, troszczy się o nas i daje nam tyle dobra każdego dnia. W modlitwie do Anioła Stróża podziękuję Bogu za opiekę i troskę o mnie każdego dnia.

  Dziękuję Bodu, że jestem,                                                                                                                                                                                                                                                                chwalę Go każdym gestem.                                                                                                                                                                                                                                                            Choć jestem jeszcze mały,                                                                                                                                                                                                                                                                to kocham Go sercem całym.

  PAŹDZIERNIK

  Piosenka „Kolorowe listki”

  Kolorowe listki z drzewa spaść nie chciały.
  Kolorowe listki na wietrze szumiały.
  Szu, szu, szu, szumiały wesoło.
  Szu, szu, szu, wirowały w koło.

  Kolorowe listki bardzo się zmęczyły.
  Kolorowe listki z drzewa zeskoczyły.
  Hop, hop, hop, tak sobie skakały.
  Hop, hop, hop, w koło wirowały.

  Kolorowe listki spadły już na trawę.
  Kolorowe listki skończyły zabawę.
  Cicho, sza, listki zasypiają.
  Cicho, sza, oczka zamykają.

  WRZESIEŃ

  Rymowanka „Kto to taki?”

  Kto to taki?

  Kto to taki?

  To wesołe przedszkolaki 

  Ty mnie znasz, ja Cię znam 

  A na imię mam…

  Piosenka  „Jestem sobie przedszkolaczek”

  Jestem sobie przedszkolaczek,
  Nie grymaszę i nie płaczę,
  Na bębenku marsza gram,
  Ram tam tam, ram tam tam.

  Mamy tu zabawek wiele,
  Razem bawić się weselej,
  Bo kolegów dobrych mam,
  Ram tam tam, ram tam tam.

  Mamy klocki, kredki, farby,
  To są nasze wspólne skarby,
  Bardzo dobrze tutaj nam,
  Ram tam tam, ram tam tam.

  Kto jest beksą i mazgajem,
  Ten się do nas nie nadaje,
  Niechaj w domu siedzi sam,
  Ram tam tam, ram tam tam.