Grupa III - Przyjaciele Reksia

• Informacje grupowe

WITAMY W GRUPIE „PRZYJACIELE REKSIA”

Gdy wieczorna gwiazdka na niebie zaświeci
    Reksiowej wizyty oczekują dzieci
    Wnet się na ekranie pies wesołek zjawi
    swymi przygodami uczy nas i bawi.

Reksio ciągle poszukuje nowych znajomości oraz przygód. Jako, że jest sympatycznym zwierzakiem bardzo szybko zaprzyjaźnia się z otoczeniem. Należy również do odważnych: potrafi obronić słabszych od siebie, jest też rozjemcą w licznych, podwórkowych sporach i konfliktach. Wszyscy go lubią, on zaś nigdy nie może narzekać na samotność oraz nudę.

Przyjaciółmi Reksia są: Dawid, Wojtek, Kasia, Alex , Ania, Karol, Antek, Damian, Tomek,, Hubert, Natan, Szymon, Oliwier, Ola, Hania, Marcin, Szymon, Kasia.

Nauczyciele prowadzący grupę: p. Dorota, p.Klaudia

Pomoc nauczycieli: p. Mariola

Język angielski: p.Klaudia

Religia: s.Regina

• Uczymy się i bawimy

19.10.2020 r.

T.: Człowiek jest najdoskonalszym stworzeniem na ziemi.

Pan Bóg dał nam cały świat w posiadanie, abyśmy z niego korzystali, upiększali go, przetwarzali i cieszyli się jego pięknem. Jednak o wiele doskonalszym stworzeniem jest człowiek, ponieważ Pan Bóg dał nam cząstkę Siebie, czyli duszę nieśmiertelną. Dziękujemy Panu Bogu za to, że jesteśmy, że nas kocha, troszczy się o nas i daje nam tyle dobra każdego dnia. W modlitwie do Anioła Stróża podziękuję Bogu za opiekę i troskę o mnie każdego dnia.

Dziękuję Bodu, że jestem,                                                                                                                                                                                                                                                                chwalę Go każdym gestem.                                                                                                                                                                                                                                                            Choć jestem jeszcze mały,                                                                                                                                                                                                                                                                to kocham Go sercem całym.

Piosenka „Kolorowe listki”

Kolorowe listki z drzewa spaść nie chciały.
    Kolorowe listki na wietrze szumiały.
    Szu, szu, szu, szumiały wesoło.
    Szu, szu, szu, wirowały w koło.

Kolorowe listki bardzo się zmęczyły.
    Kolorowe listki z drzewa zeskoczyły.
    Hop, hop, hop, tak sobie skakały.
    Hop, hop, hop, w koło wirowały.

Kolorowe listki spadły już na trawę.
    Kolorowe listki skończyły zabawę.
    Cicho, sza, listki zasypiają.
    Cicho, sza, oczka zamykają.

Rymowanka „Kto to taki?”

Kto to taki?

To wesołe przedszkolaki

Ty mnie znasz, ja Cię znam

A na imię mam…

Piosenka  „Jestem sobie przedszkolaczek”

Jestem sobie przedszkolaczek,
    Nie grymaszę i nie płaczę,
    Na bębenku marsza gram,

Mamy tu zabawek wiele,
    Razem bawić się weselej,
    Bo kolegów dobrych mam,

Mamy klocki, kredki, farby,
    To są nasze wspólne skarby,
    Bardzo dobrze tutaj nam,
    Ram tam tam, ram tam tam.

Kto jest beksą i mazgajem,
    Ten się do nas nie nadaje,
    Niechaj w domu siedzi sam,