Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu.

19 stycznia, 2023

W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To oczywiście święto Babci i Dziadka. W życiu
i serduszku każdego dziecka, dziadkowie zajmują szczególne miejsce, bo kto  pocieszy, najczulej przytuli, znajdzie radę na każde zmartwienie, upiecze szarlotkę, u kogo są najcudowniejsze wakacje i święta? 

W tym tygodniu, dzieci gościły w przedszkolu najmilsze na świecie osoby – Babcie i Dziadków. Z okazji Ich święta, przygotowały piękne programy artystyczne złożone z wierszy, piosenek i tańców. Warto było ćwiczyć trudne kroczki i figury do tańca – dla pięknego uśmiechu dziadków. Nie żal było poświęcać czas na zapamiętanie trudnego wiersza – dla jednej łzy wzruszenia na Ich policzkach. Po artystycznych popisach, nastąpił moment kulminacyjny, kiedy to każdy wnuczek i wnuczka składały swoim Seniorom życzenia przypieczętowane słodkim całusem. W dowód uznania za anielską cierpliwość, czułość i oddanie, dzieci nagrodziły Ich własnoręcznie wykonanymi upominkami. Nie wiadomo, czy to te szczere powinszowania, czy też soczyste całusy, wywołały na twarzach babć i dziadków uśmiech i łzy wzruszenia. Po występie zaproszeni goście częstowali się wybornym ciastem spędzając miły czas w towarzystwie swoich wnucząt.
Te miłe chwile już na zawsze zostaną w pamięci przedszkolaków oraz ich Babć i Dziadków.

Bal karnawałowy.Dzień bałwana.