Dzień Pluszowego Misia

listopada 23, 2018

23.11.2018

Jest takie jedno święto, jedno na całym świecie,

którego w kalendarzu, być może nie znajdziecie.

Lecz wiedzą o nim dzieci, i to już nie od dzisiaj

Dziś święto nad świętami:

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Choć Pluszowy Miś obchodził będzie swoje święto w niedzielę,  w naszym przedszkolu  obchodziliśmy go 23.11.2018. Każde dziecko przyszło do przedszkola   z pluszowym przyjacielem tak więc w całym przedszkola było ich ……  prawie 200. „Tulasy”,  „Szarusie” i inne futrzaki zaprezentowały się na wspólnym spotkaniu z Panią Misiową – Edytką i narratorką Panią Aldonką. Misiaki tańczyły, przewracały się i bawiły razem z dziećmi: rozwiązywały muzyczne  zagadki, zlizywały miodek z talerzyka, wykonywały wiele ćwiczeń ruchowych –  bo na co dzień – jak opowiadały dzieci – zazwyczaj zajmują miejsce w łóżkach albo na półkach.   Najczęściej są noszone przez dzieci  na rękach. Było dużo śmiechu, tańców z misiami i …. zdrowe zabawy w przedszkolu. Był też konkurs dla Pań – rysowanie misia z zasłoniętymi oczami- udało się – misie miały nawet oczy!_-+  A na koniec – Pani Misiowa podzieliła się z dziećmi słodkościami dziękując za miłe przyjęcie.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i Paniom Aldonce i Edytce  za wspaniałą zabawę.

 

Przedstawienie pt” Zaczarowany Alladyn”Zapisy dzieci na dni przed i pomiędzy świąteczne