Grupa II - Przyjaciele Wróbelka Elemelka

• Informacje grupowe

Znalezione obrazy dla zapytania wróbelek elemelek zdjecie

” Raz Wróbelek Elemelek” znalazł w polu kartofelek. Nie za duży , nie za mały, do jedzenia doskonały. Lecz ziemniaki na surowo jeść niemiło i niezdrowo. Znacznie lepsze będą one, gdy zostaną upieczone”

Wszyscy chyba pamiętamy Elemelka, który znalazł kartofelek. Ale przecież ten sympatyczny bohater miał jeszcze wiele innych przygód. Uczył się literek, kąpał się w morzu, walczył ze smokiem, grał w piłkę, a i to jeszcze nie wszystko. Bo Elemelek nie lubi siedzieć w miejscu. Choć jest troszkę psotnikiem i lekkoduchem, zawsze udaje mu się wydobyć z tarapatów. J jak tu nie pokochać Elemelka, który jak każdy z nas, lubi dobrze zjeść, trochę poleniuchować i wesoło spędzać czas. Zachęcamy do przeczytania tej książeczki, bo nic a nic się nie zestarzała.

Nasza grupa „Przyjaciele Wróbelka Elemelka” liczy 24 dzieci, w tym 10 dziewczynek i 14 chłopców: Emilka B,

Lena Cz, Klara, Emilka K, Zosia. Asia P, Asia S, Slawina, Maja, Amelka, Ilian, Bartuś, Szymek, Stasiu, Dominik, Mateusz, Tomek K, Borys, Leonek L, Leonek M, Florian, Wojtek, Tomek Ś, Miłosz.

W tej grupie pracują Panie: Danusia Styś, Iwonka Ałdaś, Klaudia Grzelak oraz Alinka Dudek. Pani Sylwia zawsze służy dzieciom swoją pomocą a o czystość w sali i pełne brzuszki dba Pani Wioletka.

We wrześniu planujemy:

11.09.2018r  godz. 16.00 – zebranie z Rodzicami

21.09.2018r – witamy jesień kolorem czerwonym

27,09.2018robchodzimy Święto Pieczonego Ziemniaka

• Uczymy się i bawimy

Tematyka miesiąca września:

1. Pierwszy raz w przedszkolu

2. W naszym przedszkolu jest wesoło

3. Lubimy przedszkole

4. Jesień w sadzie i ogrodzie

Piosenka „Pięć paluszków”

Pięć paluszków rączka ma, pięć paluszków rączka ma

jedna robi pa, pa, pa

druga robi pa, pa, pa.

Nóżka tupie tup, tup, tup

nóżka tupie tup, tup, tup

jeden skok i drugi skok

potem na dół hop. hop, hop.

Wiersz „Rączka”

Ten pierwszy to dziadziuś a przy nim babusia.

Największy to tatuś a przy nim mamusia.

A to ja, dziecinka mała

a to jest moja rączka cała.